Kindlustus 1 päevaks

Liikluskindlustus 1 päevaks: mida pead teadma?

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik kõigile sõidukitele, mis liiguvad avalikul teel. See tagab kaitse nii juhile kui ka teistele liiklejatele võimalike õnnetuste ja nendest tulenevate kahjude korral. Kuidas aga toimida, kui vajate kindlustust vaid üheks päevaks? Olgu põhjuseks auto laenamine sõbrale, proovisõit enne ostu või muu lühiajaline vajadus, ühepäevane liikluskindlustus pakub paindlikku lahendust.

 

Eesti kindlustusseltsid, mis pakuvad liikluskindlustust 1 päevaks

If Kindlustus

If Kindlustus on üks suurimaid kindlustusseltse Põhjamaades ja Balti riikides, pakkudes laia valikut kindlustustooteid nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Ühepäevase liikluskindlustuse info ja pakkumiste saamiseks võite külastada nende kodulehte või võtta ühendust klienditeenindusega.

 • Veebileht: www.if.ee
 • Telefon: +372 777 1211
 • Aadress: Lõõtsa 8a, 11415 Tallinn, Eesti

Salva Kindlustus

Salva Kindlustus on Eesti kapitalil põhinev kindlustusselts, mis on tuntud oma paindlike kindlustuslahenduste poolest. Nad pakuvad mitmesuguseid kindlustustooteid, sealhulgas lühiajalist liikluskindlustust.

 • Veebileht: www.salva.ee
 • Telefon: +372 680 0500
 • Aadress: Pärnu mnt 16, 10141 Tallinn, Eesti

ERGO Kindlustus

ERGO Kindlustus on osa rahvusvahelisest ERGO kindlustusgrupist, pakkudes laia valikut kindlustustooteid nii eraisikutele kui ka äriklientidele. Ühepäevase liikluskindlustuse kohta leiate lisainfot nende kodulehelt või pöördudes klienditoe poole.

 • Veebileht: www.ergo.ee
 • Telefon: +372 610 6500
 • Aadress: A. H. Tammsaare tee 47, 11316 Tallinn, Eesti

Seesam Kindlustus

Seesam Kindlustus on üks juhtivaid kindlustusseltse Eestis, pakkudes laia valikut kindlustuslahendusi. Nende kogenud meeskond aitab leida sobiva kindlustuskaitse ka ühepäevase liikluskindlustuse vajaduse korral.

 • Veebileht: www.seesam.ee
 • Telefon: +372 628 1700
 • Aadress: Sõpruse pst 145, 13417 Tallinn, Eesti

PZU Kindlustus

PZU Kindlustus on Poola päritolu kindlustusselts, mis tegutseb aktiivselt ka Eesti turul. Nad pakuvad mitmekülgseid kindlustustooteid, sealhulgas võimalust sõlmida lühiajalist liikluskindlustust.

 • Veebileht: www.pzu.ee
 • Telefon: +372 622 4599
 • Aadress: Pronksi 19, 10124 Tallinn, Eesti

Millal võib vaja minna liikluskindlustust üheks päevaks?

Ühepäevane liikluskindlustus võib osutuda vajalikuks mitmesugustes olukordades, nagu auto laenamine sõbrale, sõiduki müük või ost, proovisõidud ja sõidukite üleviimine. See on kasulik ka erakorralistel sündmustel ja üritustel, kus sõidukit kasutatakse lühiajaliselt.

 

Kuidas sõlmida liikluskindlustust üheks päevaks?

Liikluskindlustuse sõlmimiseks üheks päevaks tuleks esmalt võtta ühendust kindlustusseltsidega, et uurida nende pakkumisi. Enamasti saab kindlustuse sõlmida nii kindlustusseltsi kontoris kui ka online, kasutades seltsi kodulehte või e-teenuseid. Oluline on teada sõiduki registreerimisnumbrit ja kindlustusperioodi täpset algus- ning lõppaega.

 

Mida tuleks ühepäevase liikluskindlustuse puhul silmas pidada?

Ühepäevase liikluskindlustuse puhul on oluline tähelepanu pöörata kindlustuskatte ulatusele, kindlustusmakse suurusele ja võimalikele lisatasudele. Samuti on tähtis tutvuda kindlustuspoliisi tingimustega, et mõista, millised juhtumid on kindlustuskattega hõlmatud ja kuidas toimida kindlustusjuhtumi korral.

 

Korduma kippuvad küsimused (KKK) ühepäevase liikluskindlustuse kohta

Kas ühepäevane liikluskindlustus kehtib ka välismaal?

Jah, enamasti kehtib Eestis sõlmitud liikluskindlustus automaatselt ka kõigis Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) riikides. Siiski on oluline enne välismaale sõitmist kindlustuskaitse ulatus ja tingimused üle kontrollida, kuna need võivad erinevates riikides varieeruda. Kui plaanite sõita riiki, mis ei kuulu EMP hulka, on soovitatav kindlustusseltsiga ühendust võtta ja kindlustuskaitse laiendamise võimalusi uurida.

 

Mida teha, kui liikluskindlustuse vajadus pikeneb?

Kui teie liikluskindlustuse vajadus osutub pikemaks kui algselt planeeritud, tuleks võimalikult kiiresti ühendust võtta kindlustusseltsiga, et kindlustuskaitset pikendada. Enamik kindlustusseltse võimaldab kindlustusperioodi paindlikult muuta, kuid selleks on vajalik enne kindlustusperioodi lõppu seltsiga ühendust võtta. Oluline on meeles pidada, et kindlustuskaitse kehtib ainult eelnevalt kokkulepitud perioodi jooksul.

 

Kuidas toimub kahjuhüvitise taotlemine ühepäevase kindlustuse puhul?

Kahjuhüvitise taotlemine ühepäevase liikluskindlustuse puhul toimub sarnaselt tavapärase liikluskindlustusega. Kindlustusjuhtumi korral tuleb esmalt kindlustusseltsile õnnetusest teada anda, järgides seltsi poolt ette nähtud protseduure. Seejärel tuleb esitada kõik nõutavad dokumendid, nagu õnnetuse kirjeldus, politsei raport (kui see on olemas), fotod sündmuskohast ja kahjustatud sõidukist ning muu asjakohane info. Kindlustusselts hindab esitatud materjale ja teeb otsuse hüvitise maksmise kohta vastavalt kindlustuslepingu tingimustele.

Iga kindlustusjuhtum on unikaalne, seega on oluline järgida kindlustusseltsi juhiseid ja nõudeid, et kahjuhüvitise taotlemise protsess sujuks võimalikult kiiresti ja tõhusalt.